ΕΟΔΥ (8/2): Σημεία Δωρεάν μαζικών δειγματοληψιών

Συνεχίζονται σε πανελλαδική κλίμακα οι εξορμήσεις από τις Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) με διενέργεια δωρεάν rapid test για όλους τους πολίτες

Την Τρίτη 8 Φεβρουαρίου τα σημεία ελέγχων είναι τα ακόλουθα:

  1. Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  5. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  8. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
  9. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
  10. Δ. Βριλησσίων, Δημοτικά Ιατρεία Δήμου Λεωφ. Πεντέλης 62, 1ος όροφος, 09:30-15:00
  11. Δ. Βιλίων, ΚΑΠΗ Βιλίων, 09:30-15:00
  12. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  13. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  14. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  15. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  16. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  17. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  18. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 12:00-19:00.
  20. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
  21. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 11:30-17:00
  22. Δ. Αμπελοκήπων- Μενεμένης, Α ΚΑΠΗ Μενεμένης, Ελ Αλεξίου 9, 09:00-15:00
  23. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30 – 15:00.
  24. 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
  25. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:30-15:00
  26. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  27. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  28. Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
  29. Αιτωλοακαρνανία,Κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  30. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  31. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:00
  32. Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00
  33. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  34. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  35. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09:00-15:00
  36. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
  37. Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 09:30-14:00
  38. Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISOBOX), 08:30-15:30
  39. Άρτα, Σκουληκαρία Άρτας, 09:30-11:30
  40. Άρτα, Διάσελλο Άρτας, 12:30-14:30
  41. Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Β. Τομέα Πατρών, 08:00-20:30
  42. Αχαΐα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πατρών, 08:30-20:30
  43. Αχαΐα, Αρκτικό Διαμέρισμα, Εργατικές κατοικίες, 09:00-14:30
  44. Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Αιγίου – Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  45. Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας,Πινδάρου 112, 09:00-15:00
  46. Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,Καραγιαννοπούλου 1,08:30-13:45
  47. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 12:00-15:30
  48. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  49. Δράμα, κοινότητα Σιταγρών, 09:00-11:00
  50. Δράμα, τοπική κοινότητα Αργυρούπολης, 11:15- 13:15
  51. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  52. Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30
  53. Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-15:00
  54. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  55. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  56. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00
  57. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  58. Ευρυτανία,ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08:30-15:30
  59. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
  60. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 12:00-14:30
  61. Ηλεία, Λεχαινά, Σινέ Άστρον, 09:30-14:30
  62. Ηλεία, Πέρσαινα, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-11:30
  63. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  64. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  65. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  66. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  67. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  68. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  69. Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  70. Ηράκλειο, Μοίρες, Πολύκεντρο Μοιρών, 10:00-13:00
  71. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  72. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  73. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον,09:00-17:00
  74. Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
  75. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
  76. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  77. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  78. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  79. Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
  80. Λέρος, δημοτικό κτίριο Δόνα, 09:00 – 14:00
  81. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  82. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
  83. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  84. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  85. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  86. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  87. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
  88. Κέρκυρα, Κ. Υ Λευκίμμης, 09:30-14:30
  89. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  90. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  91. Κιλκίς, Γουμένισσα, Πολιτιστικό κέντρο, 09:00-14:00
  92. Κιλκίς, Νέα Καβάλα,Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
  93. Κιλκίς, Βαφειοχώρι, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
  94. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαίδας, Περγαμου 62, 08:15- 15:30
  95. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
  96. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  97. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ.Γεννηματά 2, 09:30-14:30
  98. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30
  99. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
  100. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00- 15:30
  101. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
  102. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
  103. Λάρισα,Φάρσαλα / Κεντρική Πλατεία – Δημαρχείο , 09:00-12:00
  104. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα Γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-14:00
  105. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
  106. Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
  107. Λάρισα, Στέκι Νεάπολης, Κλεάρχου & Πατέρα 74, 08:00-15:30
  108. Λάρισα, Φαλάνη ΚΑΠΗ, 08:00-12:00
  109. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  110. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
  111. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  112. Λέσβος, Μεσότοπος, 10:00 – 14:30
  113. Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  114. Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
  115. Λήμνος, Παλιό θυρωρείο Γ.Ν Λήμνου Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
  116. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
  117. Μαγνησία, Μεταξουργείου, Αναπαύσεως & Καραμπατζάκη, 09:00-14:30
  118. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  119. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30
  120. Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
  121. Μεσσηνία, Πήδημα, Κοινοτικό Γραφείο, 08:30 – 10:30
  122. Μεσσηνία, Αρφαρά, Κοινοτικό Ιατρείο, 10:45 – 12:45
  123. Μεσσηνία, Άγιος Φλώρος, Κοινοτικό Γραφείο, 13:15 – 15:15
  124. Νάξος, Ιατρείο Απειρανθος 07:30-08:30
  125. Νάξος, Ιατρείο Φιλοτι, 09:00-10:30
  126. Νάξος, Ιατρείο Χαλκι 11:00-12:00
  127. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 09:30-14:30
  128. Νάξος, Ιατρείο Τριποδες, 07:30-09:00
  129. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  130. Ξάνθη, Περιφερειακό Ιατρείο Γεννησέας, Γεννησέα, Ξάνθη, 10:00 – 13:00
  131. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-12:00
  132. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45
  133. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
  134. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  135. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2 09:00-14:30
  136. Πιερία, Ανδρομάχη, 08:00 – 15:00
  137. Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-15:00
  138. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πρέβεζας, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
  139. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, 09:00-12:00
  140. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  141. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου, Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  142. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:30
  143. Ροδόπη, Κέντρο Υγείας Ιάσμου, Διαλαμπής 14, Ίασμος, 09:30 – 13:00
  144. Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Αφάντου, 09.00-14.30
  145. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  146. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  147. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. ΣΑΜΟΥ, 08:15-14:00
  148. Σάμος, Κλειστό Γυμναστήριο Μαραθοκάμπου, 10:00-13:00
  149. Σάμος, Πρώην ΚΑΠΗ, Βαθύ, 08:15-13:30
  150. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  151. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  152. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
  153. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  154. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
  155. Τρίκαλα, Ε Καπή, 10:00-15:30
  156. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  157. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
  158. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμία-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
  159. Φθιώτιδα, Κτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 09:00 – 13:00
  160. Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας, 09:00 – 11:00
  161. Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα Κάτω Τιθορέας ,Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας, 11:30 – 13:30
  162. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  163. Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 (Αίθουσα ΚΑΠΗ), 09:00-14:30
  164. Φωκίδα,Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
  165. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας, 09:00-13:00
  166. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  167. Χαλκιδική, Συκιά, Πνευματικο Κέντρο Συκιάς 09:30 – 14:30
  168. Χαλκιδική, Προαύλιος Χώρος Κ Υ Κασσάνδρας, Κασσάνδρα, 09:00-15:00
  169. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
  170. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
  171. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
  172. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Δείτε επίσης: Μαγιορκίνης: «Περιμένουμε νέα ανησυχητική μετάλλαξη»