«Έβρεξε ελληνικά γκολ» στην Ευρώπη

Ακρως αποτελεσματικοί εμφανίσθηκαν οι Ελληνες ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στην Ευρώπη και ειδικά οι μεσοεπιθετικοί.

Το τριήμερο που προηγήθηκε στα πρωταθλήματα της «γηραιάς ηπείρου», οι φίλαθλοι είχαν την ευκαιρία να δουν αρκετά «ελληνικά» γκολ, καθώς τον… δρόμο προς τα δίχτυα, βρήκαν ο Κώστας Μανωλάς, ο Ευθύμης Κουλούρης, ο Κώστας Μήτρογλου, ο Χάρης Μαυρίας και ο Ταξιάρχης Φούντας.

H παρουσία των Ελλήνων παικτών στα γήπεδα της Ευρώπης:

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Αρσεναλ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Τότεναμ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ):  Εκτός αποστολής.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Εκτός αποστολής.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 4-3 από την Γιουβέντους. Στο 66ο λεπτό μείωσε σε 3-1.

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα από την Γιουβέντους με 4-3.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Ιντερ.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.