INTIME

Απέδρασε από το «Γεντί Κουλέ» ο ΠΑΟΚ, νικώντας 1-3 τον ΟΦΗ

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ», νίκησε την ομάδα της Κρήτης με 1-3 και πανηγύρισε την τρίτη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις στη φετινή Super League.

Οι Θεσσαλονικείς, που ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Ζαμπά στο 2’, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 21’, χάρη σε πολύ όμορφο γκολ του Παπαστεριανού.

Η ισοφάριση ήρθε στο 37’ με ωραία ενέργεια του Μπίσεσβαρ, ενώ στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου ο Μάτος έκανε το 1-2.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Ζαμπά στο 53’.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κυριακίδης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Παπαστεριανός, Νάστος, Νέϊρα (Κουτσιανικούλης 65΄), Ντίνας (Αραβίδης 54′ ), Σάσι (Πλατέλλας 54′), Βουό

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου):  Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Κάνιας (Βέρνμπλουμ 62΄), Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Ζαμπά (Ουάρντα 69΄), Μπίσεσβαρ (Σάκχοφ 79′ ), Καρέλης