INTIME

Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ, παραμένει στο +8

Ακόμη ένα βήμα για την κατάκτηση του φετινού τίτλου έκανε ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε 3-0 του Πανιωνίου στην Τούμπα και διατήρησε τη διαφορά των οκτώ βαθμών από τον έτερο διεκδικητή του τίτλου, Ολυμπιακό.

Διαβάστε ΕΔΩ τις αναλύσεις των σημερινών (20/01) αγώνων της Superleague

Οι Θεσσαλονικείς δεν δυσκολεύτηκαν να ξεπεράσουν το εμπόδιο των «κυανέρυθρων», οι οποίο τελείωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Μακρύλλου με δεύτερη κίτρινη στο 40’.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 11’ με τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ και διπλασίασε τα τέρματά του με όμορφο σουτ του Αντελίνο Βιεϊρίνια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Εβγέν Σάκχοφ στο 69’.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια (78’ Λύρατζης), Κρέσπο, Βαρέλα, Τόσκα, Σάχοφ, Μαουρίσιο (75’ Καρέλης), Ελ Καντουρί, Λημνιός (67’ Ζαμπά), Μπίσεσβαρ, Ακπόμ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μάντζιος): Κότνικ (46’ Μανοίλοβιτς), Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Μακρύλλος, Κότσιτς, Σίντι Άλι (76’ Μανθάτης), Κούρντι, Ντουρμισάι (63’ Καμαρά).

Δείτε ακόμη: «Πέρασε» από τα Γιάννενα ο Ολυμπιακός