INTIME SPORTS

Α2: Ματσάρα στο Ιβανώφειο και πρώτος ο Ηρακλής!

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στο Ιβανώφειο στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας με τον Ηρακλή να επικρατεί του Ιωνικού με 93-90 στην παράταση, νίκη που τον φέρνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού το σκορ εναλλάσσονταν με τις δύο ομάδες να παίρνουν μικρές διαφορές, όμως στο τέλος ένα τρίποντο του Σοκ, ο οποίος στη συνέχεια τραυματίστηκε και με δύο βολές του νεαρού Αποστολίδη διαμορφώθηκε στο 82-82 με τη λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Στην παράταση οι «κυανόλευκοι» παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκαν χωρίς τους Πολυτάρχου, Αθανασούλα και Σοκ, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα, χάρη στην καλή άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση.