Βόλεϊ: Πήρε την πρόκριση στο «χρυσό σετ» ο ΠΑΟΚ!

Μετά από αγώνα θρίλερ, ο ΠΑΟΚ έμεινε όρθιος στο «χρυσό σετ» στην Κωνσταντινούπολη απέναντι στην BBSK και προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Παρά την ήττα τους με 2-3 σετ από τους Τούρκους, στον αγώνα ρεβάνς του 2ου γύρου της διοργάνωσης, το ματς οδηγήθηκε στο «χρυσό σετ», καθώς με το ίδιο σκορ οι Θεσσαλονικείς είχαν πάρει τη νίκη στην Πυλαία πριν από μία εβδομάδα.

Ο Δικέφαλος του Βορρά το χρυσό σετ!

Αν και η ψυχολογία ήταν με το μέρος των γηπεδούχων, που είχαν «γυρίσει» από το εις βάρος τους 2-1, οι «ασπρόμαυροι» πήραν το «χρυσό σετ» με 15-13 και μαζί την πρόκριση για την επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στη Φρανκφούρτη και την αυστριακή Ποσογίλνιτσα (η γερμανική ομάδα είχε επικρατήσει 3-0 σετ στο πρώτο παιχνίδι και είναι το ακλόνητο φαβορί).