INTIME

Επιτυχημένη πρόβα για ΠΑΟΚ ενόψει Βασιλείας

Την 11άδα που προορίζει για το πρώτο ματς με την Βασιλεία στην Τούμπα δοκίμασε ο Λουτσέσκου στο νικηφόρο με 2-1 φιλικό με την Στεάουα, με Πασχαλάκη, Μάτος, Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Κάνιας, Μαουρίσιο, Λημνιό, Μπίσεσβαρ, Πέλκα και Ελ Καντουρί (φυσικά την θέση του θα πάρει ο Πρίγιοβιτς).

Ρολάρει στα περυσινά πρότυπα

Ειδικά στο πρώτο 20λεπτο με στοχευμένη ανάπτυξη από τα άκρα και πρέσινγκ σε όλους τους χώρους ο ΠΑΟΚ έδειξε ότι σταδιακά «ρολάρει» στα περσινά πρότυπα.

Κάποια αμυντικά λάθη στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, από τα οποία προήλθε και το γκολ, πιθανότατα αποτελούν προϊόν κούρασης από την προετοιμασία, όπως και τα νεύρα των παικτών του ΠΑΟΚ ως αντίδραση στο σκληρό παιχνίδι των Ρουμάνων. Το μοντάρισμα της ομάδας για τους αγώνες με τους Ελβετούς, θα συνεχισθεί και στα δύο επόμενα φιλικά, πριν σημάνει η ώρα της αλήθειας…

Πηγή: Arenafm.gr