Η Λαμία «πέταξε» εκτός κυπέλλου τον Παναθηναϊκό

Με ήρωα τον τερματοφύλακα της, Νίκο Μελίσσα, η Λαμία άφησε εκτός κυπέλλου τον Παναθηναϊκό, τον οποίο κέρδισε με 2-4 στη διαδικασία των πέναλτι και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης, αφήνοντας εκτός τους «πράσινους» του Γιώργου Δώνη.

Η ροή του αγώνα

Ο Εμμανουηλίδης στο 83′ έκανε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό και έστειλε το ματς στην παράταση, αφού ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα, με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα πέναλτι λίγα λεπτά αργότερα.

Εκεί, οι φιλοξενούμενοι ήταν αποτελεσματικότατοι, με τους Επστάιν, Μπουλούλη, Ρόμανιτς και Καραμάνο να σκοράρουν. Αντίθετα, μοιραίοι οι Κάτσε και Κουρμπέλης για τον Παναθηναϊκό, που είδε τον Μελίσσα να πιάνει το πέναλτι του Αλβανού, και το οριζόντιο δοκάρι να διώχνει μακριά την εκτέλεση του αρχηγού του «τριφυλλιού».

Στην επόμενη φάση η Λαμία λοιπόν, που θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά μια ομάδα εκ των: ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό, ΑΕΚ, Ατρόμητο, Πανιώνιο, Εργοτέλη και Αστέρα Τρίπολης.

Πηγή: Arenafm.gr