Καρντόσο: «Πολύ πιο δύσκολα με Τραμπζονσπόρ»

Εμφανώς προβληματισμένος από την εμφάνιση της ΑΕΚ, ειδικά στο β΄ ημίχρονο του αγώνα με την Κραϊόβα (1-1), παρουσιάστηκε ο Μιγκέλ Καρντόσο. Ο Πορτογάλος τεχνικός κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου δήλωσε:

«Στο πρώτο ημίχρονο είδαμε μια ομάδα με καλή απόδοση, στο δεύτερο όμως δεν μπορέσαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας λόγω της πίεσης που μας άσκησε η Κραϊόβα. Κάναμε εύκολα λάθη, δεν βρήκαμε χώρους. Στο β΄ ημίχρονο δεν παίξαμε καθόλου έξυπνα.

Σήμερα το πρωί είπα στα αγόρια μου ότι η υπερηφάνεια είναι κάτι που δεν στο παίρνουν ποτέ. Και ο αντίπαλος θα παίξει για την υπερηφάνεια του. Νομίζω ότι το ξεχάσαμε αυτό στο β΄ ημίχρονο.

Φυσικά αναμένω ότι τα play off με την Τραμπζονσπόρ θα είναι πολύ πιο σκληρά, έχουν πολύ δυνατή ομάδα. Εμείς πρέπει να παίξουμε ως ομάδα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Οι πιθανότητες είναι 50-50 σε ένα πολύ δύσκολο ματς.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.