“Λύγισε” στη Γαλλία ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έχασε 70-79 στη Γαλλία από τη Ναντέρ για την 11η αγωνιστική του BCL και γνώρισε την πέμπτη του ήττα στον δεύτερο όμιλο, χάνοντας και τη διαφορά του πέμπτου ματς στην Πυλαία, οπότε στη μεταξύ τους ισοβαθμία βρίσκεται στην πέμπτη θέση του δεύτερου ομίλου, μετά τη νίκη της Χολόν στην Τσεχία και έκανε «θρίλερ» την πρόκριση στους «16».

Ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω στο πρώτο ημίχρονο, έφτασε στο +1 στην τέταρτη περίοδο, όμως δέχτηκε ένα σερί 12-0, κάνοντας όλα τα λάθος πράγματα στη χειρότερη στιγμή, μην έχοντας χρόνο να αντιδράσει στη συνέχεια στα λεπτά που απέμεναν.

Κορυφαίοι της Ναντέρ ήταν οι Ουόλτερς με 19 και Σένγκλιν με 15 πόντους. Για τον «Δικέφαλο», ξεχώρισαν οι Χρυσικόπουλος και Χάτσερ με 12 πόντους.