INTIME SPORTS

Λύτρωσε τον Ατρόμητο ο Μανούσος

Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο στην Λάρισα, επικρατώντας της ΑΕΛ με 0-1 χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Μανούσος στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης. O Έλληνας φορ είχε να παίξει από την 1η Δεκέμβρη λόγω τραυματισμού… Πρώτη νίκη για την ομάδα του Περιστερίου στο 2019!

Η ΑΕΛ πήγε να πιάσει στον.. ύπνο τον Ατρόμητο στο 3′. Ο Ντέλετιτς βγήκε στην αντεπίθεση, ύστερα από κόρνερ του Ατρόμητου, έκανε το γύρισμα, ο Σάκιτς δεν έδιωξε σωστά και στη συνέχεια της φάσης ο Μιλιοσάβλιεβιτς έστειλε την μπάλα άουτ από καλή θέση.

Απάντηση του Ατρόμητου στο 16′. Σέντρα του Ουάρντα, κεφαλιά του Κουλούρη, έδιωξε ο Κρίστινσον.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του α’ μέρους ο ρυθμός έπεσε. Δεν βοηθούσε και το γήπεδο και είδαμε ένα κακό ματς.

Τελευταία καλή στιγμή στα πρώτα 45 λεπτά ένα σουτ του Φατιόν στο 43′ το οποίο έφυγε άουτ.

Στο β’ μέρος ο Ατρόμητος είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του. Αλλά δεν έγινε ιδιαίτερα απειλητικός.

Η ΑΕΛ πάντως ήταν αυτή που είχε τη μεγάλη φάση στο 65′ με τον Ντέλετιτς, ενώ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι στο 66′ σε μαρκάρισμα του Σάκιτς πάνω στον Μπαργκάν.

Ο Κάναντι έριξε στο ματς τον άτυχο της χρονιάς, Μανούσο και αυτός τον δικαίωσε. Μπήκε στο 85′ και στο 89′ με φοβερό σουτ με το αριστερό έκανε το 0-1 και χάρισε στον Ατρόμητο τη νίκη.