Νίκη με ανατροπή για την ΑΕΛ

Πολύ σημαντική νίκη (2-1) επί του Αστέρα Τρίπολης πέτυχε η ΑΕΛ και έκανε σημαντικό βήμα για τη παραμονή της στη κατηγορία.

Διαβάστε εδώ τις αναλύσεις και τις προτάσεις για τα σημερινά (31/03) παιχνίδια της La Liga

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κάλτσα. Η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 31′ με πέναλτι του Φατιον, ενώ στο 69ο λεπτό ο Μόρας διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΑΕΛ (Φέστα): Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Κούνιτς (71′ Γιακιμόβσκι), Σικάβκα, Μόρας, Ακόστα (46΄Σεσέροβιτς), Μπέρτος, Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς, Γκοΐκοβιτς, Φατιόν (90’ Γκόλιας).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Βλάχος (78’ Αραβίδης), Τριανταφυλλόπουλος, Ορτέγκα (84’), Πασαλίδης, Μπελόκ (74’ Ρολε), Μουνάφο, Βαλιέντε, Καλτσάς, Μανιάς.

Πηγή: Arena fm.gr