INTIME

Ο ΠΑΟΚ σεβάστηκε την Τσέλσι περισσότερο από όσο έπρεπε…

O ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να απειλήσει την Τσέλσι και ηττήθηκε δίκαια στην Τούμπα με 1-0 στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League. Σκόρερ για τους «μπλε» ο Γουίλιαν στο 7ο λεπτό.

Νέα καλή φάση για τους «μπλε» στο 19′ μετά από ωραία μακρινή μπαλιά του Ρούντιγκερ, ο Μοράτα έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Ο Ισπανός είχε και άλλες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο αλλά ήταν άστοχος, με τον ΠΑΟΚ να μην έχει ούτε φάση στο πρώτο ημίωρο. Στο 38΄η Τσέλσι έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ, ο Αλόνσο έβγαλε τετ α τετ τον Πέδρο, ο Πασχαλάκης απέκρουσε σε κόρνερ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με νέα καλή στιγμή για την Τσέλσι, σουτ του Γουίλιαν μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Πασχαλάκης. Ο Ουάρντα ήταν η πρώτη αλλαγή του Λουτσέσκου και στο 71΄ πέρασε μέσα και ο Πρίγιοβιτς χωρίς να αλλάξει καθόλου η εικόνα του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τόσκα, Βαρέλα, Χατσερίδης, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ, Σάκχοφ, Καντουρί, Ζαμπά και Πέλκας.

Τσέλσι: Κέπα, Ζαπακόστα, Αλόνσο, Κρίστενσεν, Ρούντιγκερ, Ζορζίνιο, Γουίλιαν, Καντέ, Μπάρκλεϊ, Πέδρο , Μοράτα

Πηγή: Arenafm.gr