ΠΑΟΚ αήττητος για τίτλο, 2-0 τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ

«Διπλό»… τίτλου για τον ΠΑΟΚ μέσα στο ΟΑΚΑ, που επικράτησε του Παναθηναϊκού με 2-0, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, διατηρώντας το αήττητο που τρέχει από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος κι ανεβάζοντας τη διαφορά από τον δεύτερο Ολυμπιακό στους δέκα πόντους, με ματς περισσότερο!

Σε ένα… περίεργο παιχνίδι της μοίρας, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο δεύτερο λεπτό κάθε ημιχρόνου, με τους δύο Βραζιλιάνους Μαουρίτσιο και Ζάμπα. Ενώ ο δεύτερος είδε και την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή Κέλε στο 72’, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κολοβέτσιο…

Οι «πράσινοι» είδαν τα όποια σχέδιά τους να πηγαίνουν… περίπατο, από την εξέλιξη αυτή, ενώ με την ήττα τους έμειναν έξι βαθμούς πίσω από τον Άρη και την πέμπτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.