Ρεσιτάλ Άρη κόντρα σε ΑΕΚ

Ο Άρης έκανε ό,τι ήθελε την ΑΕΚ στο ντέρμπι του «Κλεάνθης Βικελίδης» και πήρε με χαρακτηριστική ευκολία την τέταρτη νίκη του στα τελευταία έξι ματς.

Διαβάστε εδώ τις αναλύσεις και τις προτάσεις για τα σημερινά (03/03) παιχνίδια της Superleague

Με σκόρερ τους Λάρσον (33′) και Ρόουζ (69′), η ομάδα του Σάββα Παντελίδη επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα έξι παιχνίδια. Επίσης, έφτασε τους 37 βαθμούς με αυτήν τη νίκη, και μείωσε στους έξι από την 3η ΑΕΚ.

Ο Διαμαντόπουλος, έσωσε τον ακίνδυνο Δικέφαλο από διασυρμό στο κατάμεστο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τον Άρη να είναι κυρίαρχος από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι, αξίζει να σημειωθεί, πως είχαν δυο δοκάρια στο ματς, με Κόρχουτ και Γιουνές, ενώ ο διαιτητής από την ΕΠΣ Αρκαδίας αρνήθηκε πέναλτι σε πεντακάθαρο χέρι του Τσόσιτς μέσα στην περιοχή της ομάδας του, στο πρώτο ημίχρονο. Ενώ, στο 15ο λεπτό ακύρωσε γκολ του Βέλεθ.

Πηγή:Arenafm.gr