INTIME SPORTS

Σημαντική νίκη για την ΑΕΛ, 4-2 τον Πανιώνιο

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία πέτυχε σήμερα η ΑΕΛ επί του Πανιωνίου στο AEL FC Arena με το επιβλητικό 4-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14’με τον Νούνιτς, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μασούρας ισοφάρισε. Στο 53’ ο Μιλοσάβλιεβιτς, στο 58’ ο Μπαργκάν και στο 64’ ο Νούνιτς και πάλι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-1 για τους «βυσσινί», ενώ ο Πανιώνιος το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώνει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Ντουρμισάι.

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Καρανίκας, Χούμπτσεφ, Ζίζιτς, Μπαργκάν (82′ Σαχίτι), Άντονι (68′ Πίτι), Κοεφ (22′ Ακόστα), Μιλοσάβλιεβιτς, Νούνιτς, Γκοϊκοβιτς, Ντέλετιτς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Κούρντι, Κότσιτς, Μπανανά, Ντομίνγκεζ, Οικονομίδης (67′ Σαραμαντάς), Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Πίρις, Ντουρμισάι.