Στους ομίλους Αγιαξ, Μπριζ και Σλάβια Πράγας

Το όνειρο για πρόκριση στους ομίλους του Champions League, έμεινε απατηλό, για τον ΑΠΟΕΛ που ηττήθηκε με 2-0 από την Αγιαξ στο Αμστερνταμ και οι Ολλανδοί πήραν το εισιτήριο για τους ομίλους. Ο Αλβάρες στο 43′ άνοιξε το σκορ και ο Τάντιτς στο 80′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Μπριζ σημείωσε 2η νίκη απέναντι στην Λιντς και πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους. Ο Βάνακεν έκανε το 1-0 στο 70′, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Κλάους. Στο 81′ ο Τράνουερ άφησε τους Αυστριακούς με 10 παίκτες και οχτώ λεπτά αργότερα ο Ντενίς διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Τέλος η Σλάβια Πράγας νίκησε και στον επαναληπτικό των πλέι οφ με 1-0 την Κλουζ και πήρε την πρόκριση για τους ομίλους του Champions League. Ο Μπορίλ στο 66′ πέτυχε το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.