Φετινό ρεκόρ για τον Γκούρλια στο Βέλγιο

Φετινό ρεκόρ για τον Γκούρλια. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μάρκος Γκούρλιας στο διεθνές μίτινγκ στίβου του Χέζντεν Zόλντερ, στο Βέλγιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε τέταρτος σ…. Φετινό ρεκόρ για τον Γκούρλια. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μάρκος Γκούρλιας στο διεθνές μίτινγκ στίβου του Χέζντεν Zόλντερ, στο Βέλγιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε τέταρτος σ…. ροη

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μάρκος Γκούρλιας στο διεθνές μίτινγκ στίβου του Χέζντεν Zόλντερ, στο Βέλγιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε τέταρτος στα 5.000μ. με 13:51.55, πετυχαίνοντας τη δεύτερη καλύτερη επίδοση της καριέρας του, περίπου τρία δευτερόλεπτα μακριά από το ατομικό του ρεκόρ (13:48.23), το οποίος είχε σημειώσει στην αντίστοιχη περσινή διοργάνωση.

Στο ίδιο μίτινγκ πήρε μέρος στο ύψος η Τατιάνα Γκούσιν, η οποία δεν μπόρεσε να πάει όσο ψηλά θα ήθελε και κατέλαβε την τέταρτη θέση με 1,84μ., ενώ στη συνέχεια απέτυχε στο 1,88μ. Οι δύο πρωταθλητές μας θα κάνουν τον επόμενο αγώνα τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Πάτρας.

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.