ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης: Χαμός στο πρώτο ημίχρονο με δύο αυτογκόλ και πέναλτι

“Τρελό” πρώτο ημίχρονο στην Opap Arena. Στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης, σημειώθηκαν τέσσερα γκολ, τα δύο ήταν αυτογκόλ, ενώ το ένα σημειώθηκε με πέναλτι.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά. Ο Ζουκάνοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 26′, ενώ ο Πόνσε στο 27′ διπλασίασε τα τέρματα της Ένωσης με κεφαλιά.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ζουκάνοβιτς έστειλε και πάλι την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αυτή τη φορά με προβολή, ενώ ο Αστέρας μείωσε σε 3-1 με πέναλτι του Μπαρτόλο, έπειτα από χέρι του Μήτογλου στην περιοχή.