Άνετα ο Ολυμπιακός, αναβλήθηκε o αγώνας Μίλων-Φοίνικας Σύρου

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής της Volleyleague, ο Ολυμπιακός δε δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του νεοφώτιστου, Φίλλιπου Βέροιας, με 3-0 σετ και να πανηγυρίσει το δεύτερο του «τρίποντο» στο εφετινό πρωτάθλημα.
Πρωταγωνιστές του Ολυμπιακού ήταν ο πασαδόρος Κώστας Στιβαχτής και οι δύο κεντρικοί του Αλεξάντερ Όκολιτς και Θεόδωρος Βουλκίδης οι οποίοι άγγιξαν το τέλειο στην επίθεση αλλά και στο μπλοκ. Από τον Φίλιππο πρώτος σκόρερ ήταν ο Γιώργος Τζιουμάκας με 12 πόντους.
Στο μεταξύ, αναβλήθηκε ο σημερινός αγώνας Μίλων-Φοίνικας Σύρου, καθώς μία ώρα πριν από την έναρξη της αναμέτρησης διαγνώστηκε θετικός σε κορονοϊό αθλητής των γηπεδούχων. Αύριο (1/11) το πρωί στις 09:00, κλιμάκιο από τη Βιοϊατρική θα κάνει τεστ στους αθλητές του Μίλωνα και τα αποτελέσματα θα βγουν 15 λεπτά μετά. Εφόσον είναι αρνητικοί, ο αγώνας θα διεξαχθεί κανονικά στις 13.30 στο κλειστό γυμναστήριο του Μίλωνα «Κροίσος Πέρσης». Αν υπάρξει έστω και ένα κρούσμα, (όπου συμπληρώνονται 3 για τον Μίλωνα), το Δ.Σ. του Μίλωνα θα αποφασίσει αν θα ζητήσει την αναβολή του αγώνα.

Σε αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική της Volleyleague, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ολυμπιακός – Φίλιππος Βέροιας    3-0 (25-13, 25-11, 25-20)