Απίστευτο buzzer beater τρίποντο στο Ιταλία – Τουρκία

Η αναμέτρηση για το Trentino Cup μεταξύ της Ιταλίας και της Τουρκίας ήταν πραγματικά συγκλονιστική.

Η Ιταλία επικράτησε με σκορ 90-89 στην παράταση, αλλά η στιγμή που θα μείνει αξέχαστη ήταν το buzzer beater τρίποντο του Καμπάτσα.

Ο Καμπάτσα ευστόχησε σε ένα απίθανο τρίποντο από την άλλη άκρη του γηπέδου, στο τελευταίο δευτερόλεπτο του παιχνιδιού, στελνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Ο Σπίσου της Τουρκίας έκανε το λάθος να σουτάρει κατά λάθος, ενώ το παιχνίδι τελείωνε, και ο Καμπάτσα εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία αυτή για να πάρει το ριμπάουντ και να ρίξει ένα απίστευτο σουτ που ισοφάρισε το ματς στο 75-75.

Αυτή η ασύλληπτη φάση έδωσε ακόμα μεγαλύτερη ένταση και συναισθήματα στο παιχνίδι και θα μείνει χαραγμένη στη μνήμη όλων όσων την παρακολούθησαν.