Απογοητευμένος ο Μπρούνο Φερνάντες

Εξοργισμένος με τις «γκέλες» της Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ είναι ο Μπρούνο Φερνάντες. Η ιστορική ομάδα άρχισε ιδανικά τον εντός έδρας αγώνα με την Έβερτον, καθώς προηγήθηκε με 2-0. Στην συνέχεια, όμως, ισοφαρίσθηκε σε 2-2, αλλά αντέδρασε και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 3-2, για να δεχθεί ξανά την ισοφάριση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

«Δεχόμαστε γκολ σε κάθε παιχνίδι, δεχόμαστε πολλά γκολ και στο γήπεδο μας» δήλωσε χαρακτηριστικά ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός, ο οποίος σκόραρε στο ματς με την Έβερτον, και πρόσθεσε: «Έχουμε πάρα πολλά αρνητικά αποτελέσματα στην έδρα μας και δεν είναι πλέον δυνατόν αυτό να συνεχισθεί. Είναι αδύνατο να δεχόμαστε γκολ, από ελεύθερο λάκτισμα στο κέντρο του γηπέδου».

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι «κόκκινοι διάβολοι» διανύουν περίοδο αγωνιστικής κάμψης, καθώς στις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις τους για την Premier League έχουν συγκεντρώσει μόλις πέντε βαθμούς.