INTIME

Back to back πρωταθλητής ο Ολυμπιακός στο βόλεϊ!

Ο Ολυμπιακός έκανε το back to back και διατήρησε τον τίτλο του πρωταθλητή στην Α1 Ανδρών, με αντίπαλο και πάλι τον ΠΑΟΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι», με πρωταγωνιστή τον ασταμάτητο Καναδό διαγώνιό τους Γκάβιν Σμιτ, έφτασαν στον 29ο τίτλο της Ιστορίας τους και επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους.

Η πειραϊκή ομάδα νίκησε με 3-0 στο κλειστό του Ρέντη τον «Δικέφαλο» (και) στον τρίτο αγώνα της σειράς των τελικών και συμπλήρωσε τις τρεις νίκες που απαιτούνταν.

Ο Ολυμπιακός «απάντησε» στην κατάκτηση Κυπέλλου από τον ΠΑΟΚ με τρεις συνεχείς νίκες στο πρωτάθλημα, παραχωρώντας μόλις ένα σετ σε αυτά τα τρία παιχνίδια.

Παράλληλα, η ομάδα του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ, ολοκλήρωσε την αγωνιστική περίοδο με δεύτερο τίτλο, καθώς είχε προηγηθεί η κατάκτηση του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.