Μπακς χωρίς Γιάννη, προκοπή δεν κάνει!

Το Μιλγουόκι αγωνίστηκε για δεύτερο σερί αγώνα χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο αλλά δεν τα κατάφερε στην Ιντιανάπολις καθώς ηττήθηκε από τους Πέισερς με 118-111. Οι Μπακς δεν ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι, ήταν πάρα πολύ άστοχοι και βρέθηκαν να χάνουν με 23 πόντους διαφορά στο ημίχρονο(68-45). Στο δεύτερο μέρος προσπάθησαν να ανακάμψουν αλλά οι Πέισερς έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Τι Τζέι Γουόρεν (35 πόντους με 16/19 σουτ) πήραν την πρώτη τους νίκη μετά από έξι σερί ήττες. Πολύ καλός για την Ιντιάνα ήταν ο πρώην παίκτης των Μπακς, Μάλκολμ Μπρόγκντον, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 17 πόντους και 13 ασίστ.
Για τους Μπακς ο Ντόντε ΝτιΒιτσέντζο είχε 19 πόντους και 17 είχε ο Μίντλετον, ενώ ο Μάρβιν Γουίλιαμς στο ντεμπούτο του σημείωσε 9 πόντους.
Σπουδαίο ματς διεξήχθη στο Ντένβερ, όπου οι Λέικερς κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Νάγκετς στην παράταση με 120-116. Σε εξαιρετική ημέρα βρέθηκαν τόσο ο Λεμπρόν Τζέιμς όσο και ο Αντονι Ντέιβις για τους νικητές. Ο «βασιλιάς» ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με triple double (32 πόντους, 12 ριμπάουντ και 14 ασίστ) ενώ ο Ντέιβις είχε 33 πόντους και 10 ριμπάουντ συμπεριλαμβανομένων και δύο τριπόντων στην παράταση που «κλείδωσαν» το ματς.