Διακόπηκε το Ξάνθη-Καβάλα

Ο διαιτητής Ματσούκας επιθεώρησε τον αγωνιστικό χώρο στην ανάπαυλα και αποφάσισε να ξαναρχίσει το παιχνίδι, αλλά στο 55ο λεπτό αποφάσισε την οριστική διακοπή του ματς

Οι κάκιστες καιρικές συνθήκες (έντονη βροχόπτωση και ισχυροί άνεμοι) οδήγησαν στη διακοπή της αναμέτρησης μεταξύ της Ξάνθης και της Καβάλας, για την 21η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2. Το πρώτο ημίχρονο διεξήχθη (τρόπος του λέγειν…) κανονικά, αλλά η κατάσταση επιδεινώθηκε. Ο διαιτητής Ματσούκας επιθεώρησε τον αγωνιστικό χώρο στην ανάπαυλα και αποφάσισε να ξαναρχίσει το παιχνίδι, αλλά στο 55ο λεπτό έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια και λίγο αργότερα αποφάσισε την οριστική διακοπή του ματς, το οποίο ήταν ισόπαλο χωρίς τέρματα. Βάσει κανονισμών, το υπόλοιπο του αγώνα θα παιχθεί αύριο (28/2), στις 5μ.μ.

Νωρίτερα, ένα γκολ του Γκοτζαμανίδη στο 32΄ ήταν αρκετό για να περάσει νικηφόρα η ΑΕΛ από τις Σέρρες και να συνεχίσει το… κυνήγι της πρωτοπόρου Βέροιας. Σε ένα ματς που διεξήχθη επίσης υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες και σε κακό αγωνιστικό χώρο, η Λάρισα επικράτησε 1-0 του Πανσερραϊκού και επανήθλε στο -3 από την κορυφή. Ο Ηρακλής γνώρισε ήττα-σοκ στο Καυτανζόγλειο από τα Τρίκαλα με 1-0, η Νίκη Βόλου απέσπασε «λευκή» ισοπαλία στην Καρδίτσα από την Αναγέννηση, ενώ ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Πιερικού με τον Αλμωπό Αριδαίας στην Κατερίνη.