Δώνης: «Ευθύνεται η αναποτελεσματικότητά μας»

Στην αναποτελεσματικότητα του Παναθηναϊκού να «τελειώσει» τις μεγάλες ευκαιρίες που είχε στο πρώτο ημίχρονο και στην ατομική ποιότητα του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, που έκρινε με μία προσωπική ενέργεια το ντέρμπι, εστίασε ο Γιώργος Δώνης, λίγο μετά την ήττα των «πράσινων» από τον Ολυμπιακό με 1-0.

Ο προπονητής του «τριφυλλιού» στάθηκε στην αρχική τοποθέτησή του στην πολύ καλή εικόνα που κατέθεσε η ομάδα του στο γήπεδο στο πρώτο 45λεπτο, χωρίς ωστόσο, να βρει το γκολ που έψαχνε. Μίλησε ακόμη για την επικείμενη μεταγραφική ενίσχυση του Παναθηναϊκού, αποκαλύπτοντας πως «πράσινοι» έχουν δεχθεί ήδη τρεις αρνητικές απαντήσεις από παίκτες που προσέγγισαν, ενώ τόνισε πως χρειάζεται υπομονή για να «μεγαλώσει» ξανά το «τριφύλλι» μέσα από το πολύ δύσκολο πρότζεκτ που έχει ξεκινήσει εδώ και ενάμισι χρόνο…