Έμειναν στο Χ και τώρα… Καραϊσκάκης

Για ακόμη μια αναμέτρηση πολύ νωθρή ήταν η έναρξη για τον ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό να είναι ιδιαίτερα απειλητικός – Δεν μπόρεσε να βρει γκολ και άφησε ανοικτούς λογαριασμούς

Ο Ολυμπιακός είχε και δύο πολύ καλές στιγμές στα πρώτα δέκα λεπτά ωστόσο στην πρώτη περίπτωση τον έσωσε ο Πασχαλάκης και στην δεύτερη το οφσάιντ.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης ειδικά στα πρώτα ήταν εκτός τόπου και χρόνου με τα σφυρίγματα του πολλές φορές να είναι απαράδεκτα για την ροή του παιχνιδιού.

Στο 32ο λεπτό ο ΠΑΟΚ είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Ζίβκοβιτς να παίρνει το ριμπάουντ να πλασάρει αλλά ο Βατσλικ ηταν σε ετοιμότητα.

Στο 36ο λεπτό ο Ακπομ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς δεν μπόρεσε να πιάσει γεμάτη κεφάλια μην απειλώντας τον Βατσλιλ.

Στα επόμενα λεπτά ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός με το 0-0 να μην είναι εννοείται αυτό που θα ήθελε ο Δικέφαλος του Βορρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπορεί ο ΠΑΟΚ να βγήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι ωστόσο αυτήν του τη κυριαρχία δεν την εκμεταλλευτηκε για να πετύχει κάποιο τέρμα.

Μάλιστα στο 59ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης έλεγξε με την βοήθεια του διαιτητή στο VAR ένα χέρι του Ροντριγκεζ δίνοντας το πράσινο φως για την συνέχεια του παιχνιδιού.

Στο 74ο λεπτό ο Δικέφαλος του Βορρά είχε μια καλή ευκαιρία με τον Σιντκλει να δοκιμάζει το σουτ και από τις κκντρς να ευνοείται ο Μπισεσβαρ που το σουτ του ωστόσο πέρασε λίγο έξω.

Η είσοδος των Μιτρίτσα και Ολιβειρα έδωσε εκρηκτικότητα στον ΠΑΟΚ, χωρίς ο ο Δικέφαλος να το εκμεταλλεύεται.

Στο 92ο λεπτό ο ΠΑΟΚ είχε την στιγμή με τον Λυραντζη ο ποιος μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά.