Football League: «Γκέλα» στην πρεμιέρα η Παναχαϊκή – Ήττα για Κέρκυρα

Εργοτέλης και Πλατανιάς μπήκαν με το… δεξί στο πρωτάθλημα της Football League (2-0 τον Απόλλωνα Πόντου και 2-1 τον Αήττητο Σπάτων αντίστοιχα), σε αντίθεση με την Παναχαϊκή που παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στον Αιγινιακό (2-2).

Το ματς στην Πάτρα ήταν συγκλονιστικό, καθώς τα τρία από τέσσερα γκολ μπήκαν στις καθυστερήσεις. Η ομάδα από την Κατερίνη προηγήθηκε δύο φορές, την δεύτερη ένα λεπτό μετά την ισοφάριση των Αχαιών στο 90΄, ωστόσο, στο 94΄ ο Μωραΐτης «έσωσε την παρτίδα» για τους γηπεδούχους.

Νικηφόρα πρεμιέρα έκανε και ο Ηρακλής (1-0 τον Ηρόδοτο), ενώ τη νίκη της ημέρας πέτυχε ο Βόλος με το 7-0 επί της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Με το… αριστερό μπήκε στο πρωτάθλημα η Κέρκυρα, η οποία ηττήθηκε στη Λάρισα από τον Απόλλωνα με 1-2.