Γιασικεβίτσιους: «Δεν περίμενα τόσο εύκολο παιχνίδι με την Μπεσίκτας»

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, μετά την εύκολη νίκη της Φενέρμπαχτσε επί της Μπεσίκτας, επεσήμανε την εξαιρετική εκκίνηση της ομάδας του στο παιχνίδι.

Η Φενέρμπαχτσε κατέκτησε μια μεγάλη διαφορά σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 32-8 και συνέχισε τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο ημίχρονο, οδηγώντας την ομάδα σε μια άνετη νίκη.

Τώρα, η Φενέρμπαχτσε προετοιμάζεται να αντιμετωπίσει την Εφές στον επόμενο γύρο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Φυσικά, δεν είναι εύκολο να περιμένεις μια τέτοια πορεία, ένα τέτοιο παιχνίδι και να σκοράρεις απέναντι σε έναν τέτοιο αντίπαλο στην αρχή του αγώνα.

Η Μπεσίκτας είναι μια πολύ σκληρή και φυσική ομάδα, μας είχε νικήσει στο πρωτάθλημα στο παρελθόν, αλλά όταν μπαίνεις στο παιχνίδι με τη σωστή νοοτροπία και σκληρότητα, προκύπτει ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό.

Πρώτα από όλα, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους δικούς μας φιλάθλους, αλλά θα ήθελα επίσης να πω ότι ήταν πολύ καλό να έχουμε τους οπαδούς των δύο ομάδων στην ίδια αίθουσα και να δημιουργήσουμε μια τέτοια ατμόσφαιρα»