Γράφεις…Ελ Αραμπί και διαβάζεις…γκολ

Ένα γκολ κάθε 62,75’ έχει σημειώσει την τρέχουσα περίοδο στην Super League ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί, πρωταγωνιστής στην χθεσινή νίκη (4-1) του Ολυμπιακού επί του Βόλου, όπου σημείωσε τρία γκολ.
 Ο Μαροκινός διεθνής επιθετικός, που έφτασε στον Ολυμπιακό στις 6 Ιουλίου 2019 (υπογράφοντας τριετές συμβόλαιο συνεργασίας), έχει αγωνιστεί την σεζόν 2020/21 σε οκτώ από τις εννέα αναμετρήσεις του Ολυμπιακού, απουσιάζοντας μόνο από εκείνη κόντρα στον Παναθηναϊκό, λόγω Covid-19.
 Εκτός από την χθεσινή συνάντηση κόντρα στο Βόλο , όπου αγωνίστηκε για 90’, έπαιξε επίσης: 83’ με τον Άρη (1-2 εκτός), 7’ με τον ΟΦΗ (0-2 εκτός), 45’ με τον Απόλλων Σμύρνης (2-0 εντός), 50’ με τον Ατρόμητο (4-0 εντός), σημειώνοντας 3 γκολ, 90’ με τον ΠΑΣ (1-1 εκτός) σκοράροντας μία φορά, 70’ με τον Παναιτωλικό (2-0 εντός) ανοίγοντας το σκορ και 67’ με τον Αστέρα Τρίπολης (3-0 εντός).
 Συνολικά 502 λεπτά, σημειώνοντας ένα γκολ κάθε 62,75 λεπτά ή διαφορετικά 1 γκολ σε καθένα από τα οκτώ παιχνίδια που έχει αγωνιστεί.
 Ο Ελ Εραμπί μάλιστα,  όπως αναφέρει  η ιστοσελίδα του Μαρόκου, lionsdelatlas.ma, που ασχολείται με την εθνική ομάδα της χώρας και την παρουσία των διεθνών, με τα χθεσινά τρία γκολ , «ξεπέρασε  τον Ταρίκ  Τισουνταλί (σ.σ: αγωνίζεται στο Βέλγιο με την Μπέερσοτ) στην κορυφή της κατάταξης των σκόρερ  του Μαρόκου, με οκτώ γκολ».
 Mάλιστα την 1η Δεκεμβρίου είχε μπει στην κορυφαία 11αδα των παικτών του Μαρόκο, σύμφωνα με την παρουσία τους στα πρωταθλήματα που αγωνίζονται, αφήνοντας πίσω του τον Γιουσέφ Εν Νεσίρι της Σεβίλη, για την θέση του κεντρικού επιθετικού.