Η Ατλέτικο «κόλλησε» στη Γρανάδα

Πολύτιμους βαθμούς άφησε στο ματς με τη Γρανάδα η Ατλέτικο Μαδρίτης για την 14η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 60΄ με τον Λόντι, αλλά οι γηπεδούχοι απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με τέρμα του Σάντσες επτά λεπτά αργότερα (67΄).

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Μπέτις που νίκησε 2-1 την Βαλένθια, η οποία προηγήθηκε στο 32΄ με τον Γκόμες, αλλά η ομάδα της Σεβίλης απάντησε με τέρματα των Γιοακίν (37΄) και Κανάλες (90΄).

Νωρίτερα, η Μπαρτσελόνα φιλοξενήθηκε από την ουραγό Λεγανές, που προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με έξοχο γκολ του Εν Νεσίρι. Ομως χάρη στα τέρματα του Σουάρες (53`) και του Βιδάλ (81`) οι «μπλαουγκράνα» έφθασαν στην νίκη και παρέμειναν επικεφαλής στην κατάταξη.