Ισόπαλες η Μπριζ με την Αντβέρπ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της Αντβέρπ με την Μπριζ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της βελγικής Jupiler League

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League προηγήθηκε με τον Ενγκελς στο 35ο λεπτό, για να ισοφαρίσει η Μπριζ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Βανάκεν

Να σημειωθεί πως ο σκόρερ των γηπεδούχων, Ενγκελς, αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Νσόκι από τους φιλοξενούμενους.

Η Αντβέρπ αγωνίστηκε με τους: Μπουτέζ, Ντε Λιτ, Ενγκελς, Βερστρέτε (46′ Ντουομό), Γιουσούφ, Μπαλικβίσουα (71′ Σαμάτα), Μπένσον (85′ Σεκ), Γκέρκενς, Βίνες, Αλμέιδα, Φρέι (82′ Εγκεστάιν). Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της βελγικής Jupiler League, έχουν ως εξής:

Σερένγκ-Σαρλερουά           1-3
Σερκλ Μπριζ-Σταντάρ Λιέγης  1-1
Κορτράικ-Οστάνδη            1-0
Μαλίν-Ζούλτε Βάρεγκεμ       2-2
Εουπεν-Σεντ Ζιλουάζ         2-3
Αντβέρπ-Μπριζ               1-1