ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ (ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ / EUROKINISSI)

«Καθάρισε» την πρόκριση με… ντόρτια ο ΠΑΟΚ

Εύκολο απόγευμα για τους Θεσσαλονικείς στις Σέρρες οι οποίοι επικράτησαν με 0-4 του Πανσερραϊκού στη φάση των “8” του κυπέλλου Ελλάδος.

Διαδικαστικού χαρακτήρα αποδείχθηκε το παιχνίδι του ΠΑΟΚ κόντρα στον Πανσερραϊκό στις Σέρρες για λογαριασμό του πρώτου γύρου της φάσης των «8» του κυπέλλου Ελλάδος, αφού οι Θεσσαλονικείς διέλυσαν την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία με 0-4 και επί της ουσίας εξασφάλισαν από σήμερα την πρόκριση στα ημιτελικά.

Ο «χορός των γκολ» άνοιξε από νωρίς, αφού ο Νάσμπεργκ μόλις στο 8′ έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ, ενώ στο 22′ ο Σάστρε «έγραψε» το 0-2 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 59′ ο Μπράντον Τόμας έχασε πέναλτι, και δέκα λεπτά αργότερα ο Μάρκος Αντόνιο έκανε το 0-3.

Στο 58′ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς σημείωσε το τελικό 0-4.