EUROKINISSI

Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στην Άιντραχτ με μαγική Τούμπα (BINTEO)

Μεγάλη νίκη πέτυχε εχθές το βράδυ ο Δικέφαλος του Βορρά κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε μεστά την αναμέτρηση και προσπάθησε να γίνει απειλητικός με την Άιντραχτ να έχει πολύ καλή ανασταλτική εικόνα.

Η πρώτη φάση ανήκει στην ομάδα από την Γερμανία με το πλασέ να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά της κάθετης δοκού.

Ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο ο VAR μέτρησε τα… χιλιοστά προκειμένου να ακυρώσει το γκολ για οφσαιντ.

Μετά από αυτό ο Δικέφαλος δεν παράτησε την αναμέτρηση και δεν 13 λεπτά αργότερα ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ φαινόνταν να θέλει να ελέγξει τον ρυθμό και το σκορ, ωστόσο ένα λάθος από τον Κουλιεράκη έβγαλε τετ α τετ τον Μαρμούς ο οποίος εκτέλεσε τον Κοτάρσκι για το 1-1.

Από μοιραίος σε… ήρωας ο Κουλιεράκης με την μοίρα να του παίζει το καλύτερο παιχνίδι, αφού στο 92ο λεπτό σε μια από τις τελευταίες φάσεις του παιχνιδιού μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντεσπόντοφ έκανε το 2-1, με την Τούμπα να φλέγεται.