NBA: Το next big thing Γουεμπανιάμα οδήγησε τους Σπερς σε μυθική ανατροπή 20 πόντων – Αποτέλεσματα και highlights

Πρωταγωνιστής στο Φοίνιξ ήταν ο Βίκτορ Γουεμπανιάμα, που αποδείχθηκε σωτήριος για τους Σπερς, οι οποίοι επέστρεψαν από το -20 και κατάφεραν να επικρατήσουν των Σανς με 115-114.

Σόου έδωσε ο Βικτόρ Γουεμπανιάμα και σόκαρε τους Σανς στο Φοίνιξ.

Το Σαν Αντόνιο έκανε μυθική ανατροπή επιστρέφοντας από το -20, αλλά και το -5 στο τελευταίο λεπτό, παίρνοντας την νίκη με 114-115!

Αυτό ήταν και το μοναδικό προβάδισμα των “Σπιρουνιών” στο ματς, που προήλθε έπειτα από κλέψιμο του Κέλντον Τζόνσον στον Κέβιν Ντουράντ και λέι-απ με 1.2 δευτερόλεπτα για το φινάλε!

Ο Τζόνσον με 27 πόντους ήταν και ο πρώτος σκόρερ των νικητών, με τον Βικτόρ Γουεμπανιαμά να κλέβει ωστόσο την παράσταση για ακόμα μία φορά, τελειώνοντας τον αγώνα με 18 πόντους με 6/12 σουτ (2/6 τρίποντα), 4/5 βολές, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κοψίματα σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Οι Νικς έκαναν εντυπωσιακό πέρασμα από το Κλίβελαντ, επικρατώντας 109-91 των Καβαλίερς. Οι Τζούλιους Ραντλ και Τζέιλεν Μπράνσον είχαν από 19 πόντους. Οι Κλίπερς επικράτησαν εύκολα (118-102) των Μάτζικ στο Λος Άντζελες, με τον Πολ Τζόρτζ να είναι πρώτος σκόρερ με 27 πόντους.