Όρθιος στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός Β’

Ένα γκολ του Ρόμπι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, επέτρεψε στον Παναθηναϊκό Β’ να μείνει όρθιος (2-2) στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με την ΑΕΛ.

Ο Μπιλάλ, πρώτος σκόρερ (9 γκολ) στη UEFA Youth League σημείωσε το έτερο γκολ των «πρασίνων», Μαυρίας (33′) και Καλουτσικίδης (69΄), οι σκόρερ της ΑΕΛ. Η κεφαλιά-γκολ του Συρεγγέλα (63΄) διαμόρφωσε τις αποστάσεις στο σκορ (1-0) ανάμεσα στον Ηρακλή Λάρισας και τον Θεσπρωτό, επιτρέποντας στους οικοδεσπότες να σκαρφαλώσουν στην προτελευταία θέση του πίνακα, «σπρώχνοντας» στην τελευταία τους αντιπάλους τους.

Σκόνταψε (1-1) ο Διαγόρας, που βρέθηκε μπροστά στο σκορ (65′) με τον Καραμάνη, αλλά ο Αλμωπός κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στην έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Έππα στο 88′.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Απόλλων Πόντου-Πανσερραϊκός   0-2

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής  1-0

ΠΑΟΚ Β’-Απόλλων Λάρισας       6-1

ΑΕΛ - Παναθηναϊκός Β’         2-2

Ηρακλής Λάρισας - Θεσπρωτός   1-0

Διαγόρας - Αλμωπός Αριδαίας   1-1

Βέροια ΝΠΣ - Μακεδονικός      5/01 (ΕΡΤ3)

ΡΕΠΟ: Νίκη Βόλου