Παναθηναικός – Ιωνικός 4-1: Eύκολο βράδυ με σούπερ Καρλίτος (pics & vid)

Με τον Καρίτος να πετυχαίνει τρία γκολ ο Παναθηναικός είχε εύκολο έργο στην 6η αγωνιστική της Super League

Νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό ο Καρλίτος υποδέχθηκε εξαιρετικά την μπάλα από την πάσα του Ρούμπεν, προσπέρασε τον προσωπικό αντίπαλό του και με συρτό πλασέ στη γωνία έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 12’ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν όταν έπειτα από κακή απομάκρυνση της μπάλας από τον Πούγγουρα, ο Άοσμαν έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι κι ο Σαλβαδόρ Σάντσες με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 38Από πολύ ωραίο κλέψιμο και κάθετη του Αλεξανδρόπουλου, ο Καρλίτος «πάτησε» στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-1 για τον Παναθηναϊκό.

Στο 53’ τεράστιο λάθος από τον Βαφέα που γύρισε την μπάλα πίσω χωρίς να δει τον Καρλίτος, ο οποίος παραμόνευε, έκλεψε και πλάσαρε για το 3-1 και το δικό του χατ-τρικ. Τρία λεπτά αργότερα ο Παλάσιος με πέναλτι έκανε το τελικό 4-1.