Παναθηναϊκός – Κολοσσός: 77-54 «Mε όπλο» την άμυνα (pics)

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν την τρίτη εφετινή νίκη του στην Α1 Ανδρών/Basket League καθώς επικράτησαν με 77-54 του Κολοσσού Ρόδου

Ο Παναθηναϊκός με πολύ καλή άμυνα στη δεύτερη περίοδο, περιορίζοντας στους 11 πόντους τους φιλοξενούμενους, κατάφεραν από νωρίς να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Στην τρίτη περίοδο τα δύο συνεχόμενα τρίποντα του Νέντοβις έκαναν το 42-30 στο 22΄, ενώ  με πρωταγωνιστές τους Σαντ-Ρος, Μποχωρίδη η διαφορά ξέφυγε για πρώτη φορά στο 28΄ με +19 (55-36), για να κλείσει το δεκάλεπτο στο +22 (60-38).

Κορυφαίος  ο Χάουαρντ Σαντ-Ρος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Από τον Κολοσσό προσπάθησε ο Κένι Ουίλιαμς με 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 34-27, 60-38, 77-54