ΠΑΟΚ: Έτσι «πέταξε» βαθμούς (vid)

Δείτε τα στιγμιότυπα της ήττας του «Δικεφάλου» κόντρα στην Κοπεγχάγη

Μια απρόσμενη ήττα υπέστη χθες ο ΠΑΟΚ κόντρα στην Κοπεγχάγη στην Τούμπα για την τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του UEFA Europa Conference League.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» μπορεί να προηγήθηκε με 1-0 αλλά οι Δανοί κατάφεραν με ένα γκολ στο πρώτο και ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ νωρίς με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 34′ όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και αυτοί τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 1-1 με τον Άνκερσεν. Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 50′ η Κοπεγχάγη πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπίελ. Από εκεί και πέρα, ο ΠΑΟΚ έχασε σωρεία ευκαιριών αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ξανά, με αποτέλεσμα να ηττηθεί και να χάσει έδαφος όσον αφορά το «κυνήγι» της πρώτης θέσης.