SUPERLEAGUE 2023-2024 / ΠΑΟΚ - ΚΗΦΙΣΙΑ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ / ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ)

ΠΑΟΚ – Κηφισιά (2-1): Επικράτησε ο δικέφαλος και κοιτά τη ρεβάνς με τους Χαρτς

Ο ΠΑΟΚ έκανε τη δουλειά στο τέλος κόντρα στην Κηφισιά, επικρατώντας 2-1 στην Τούμπα, με την οποία ντούμπλαρε τις νίκες στη Stoiximan Super League

Ταυτόχρονα πηγαίνει με καλή φορά στη ρεβάνς με τη Χαρτς για την πρόκριση στους ομίλους του Conference League.

Στο δεύτερο λεπτό τους, ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού απέκρουσε το σουτ του Τόμας Μουργκ, αλλά στην επαναφορά ο Τζίμας πρόλαβε άπαντες για το 1-0.

Ο ΠΑΟΚ πλήρωσε την τραγική έξοδο του Κοτάρσκι και απ’ το πουθενά η Κηφισιά ισοφάρισε στο 75ο λεπτό με την κεφαλιά του Μασούρα (1-1).

Αρχικά το σουτ του Νάρεϊ σταμάτησε στο δοκάρι του Κρίστινσον (77’) και στο επόμενο λεπτό η μαγική ενέργεια του Κωνσταντέλια βρήκε τον Μπάμπα μέσα στην περιοχή, ο Γκανέζος γύρισε την μπάλα και ο Τσάπαν την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του βάζοντας εκ νέου τον «Δικέφαλο» μπροστά στο σκορ (2-1).

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Τάισον, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τζίμας.

Κηφισιά: Κρίστινσον, Σάκιτς, Βαφέας, Τσάπαν, Λούμορ, Παπασάββας, Πέιος, Ίλιεφ, Τετέι, Μασούρας, Οζέγκοβιτς.