Πέρασαν οι Σίξερς από το Λος Άντζελες, είχαν Zάιον Ουίλιαμσον οι Πέλικανς

Με το «διπλό» δραπέτευσαν οι Σίξερς από το Λος Άντζελες επικρατώντας με 121-107 των Κλίπερς, στο ΝΒΑ. Η ομάδα της Φιλαδέλφεια έκανε μία εξαιρετική πρώτη περίοδο, όταν προηγήθηκε με 29-41. Οι Κλίπερς αντέδρασαν, πλησίασαν στους 7 στο ημίχρονο (56-63). Ο αγώνας παρέμεινε κλειστός στο 3ο δωδεκάλεπτο (83-88), αλλά θ’ ακολουθούσε επιμέρους σκορ 24-33 των φιλοξενούμενων στο 4ο δωδεκάλεπτο. Οι Σίξερς είχαν κορυφαίο τον Τομπάιας Χάρις με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ για τους Κλίπερς ξεχώρισε ο Τζέιμς Χάρντεν με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 14 ασίστ. Πλέον, η ομάδα της Φιλαδέλφεια έχει ρεκόρ 39-32 και διεκδικεί την 6η θέση που οδηγεί απευθείας στα πλέι οφ. Οι Κλίπερς υποχώρησαν στο 44-26 και βλέπουν την τέταρτη θέση (και το πλεονέκτημα έδρας) να απειλείται από τους φορμαρισμένους Πέλικανς.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-41, 56-63, 83-88, 107-121

Ο Ζάιον Ουίλιαμσον σημείωσε 36 πόντους και οδήγησε τους Νιου Όρλιαν Πέλικανς στη νίκη, με 114-101 επί των Ντιτρόιτ Πίστονς, στο ΝΒΑ. Η ομάδας της Νέας Ορλεάνης ανέβηκε στο 44-27 και βρίσκεται στην πέμπτη θέση της Δυτικής Περιφέρειας του NBA, ενώ οι Πίστονς συνεχίζουν να βρίσκονται στην τελευταία θέση στην Ανατολή, με ρεκόρ 12-59.

Τα δωδεκάλεπτα: 10-29, 41-57, 66-83, 101-114