Σοκ στις καθυστερήσεις για την Τότεναμ

Η Τότεναμ πλήρωσε τη σωρεία χαμένων ευκαιριών που είχε, ιδιαίτερα στο α΄ ημίχρονο, και υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 από τη Νιούκαστλ στο Λονδίνο, σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο είχε στο α΄ μέρος ένα γκολ με τον Λούκας Μόουρα, δύο δοκάρια με τον Σον και αρκετές ακόμη ευκαιρίες να «καθαρίσει» το ματς. Ο τερματοφύλακας Καρλ Ντάρλοου κράτησε «ζωντανούς» τους «ανθρακωρύχους» και, καθώς προς το φινάλε οι «σπερς» οπισθοχώρησαν για να κρατήσουν το σκορ, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «κλέψουν» το βαθμό, χάρη σε πέναλτι του Κάλουμ Γουίλσον στις καθυστερήσεις.