Στη 2η θέση χάρη στο γκολ του Βάλντσμιντ η Φράιμπουργκ

Το γκολ του Λούκα Βάλντσμιντ στο 81ο λεπτό χάρισε τους τρεις βαθμούς στη Φράιμπουργκ, στην έξοδό της στο Ντίσελντορφ, και τη νίκη με 2-1 επί της Φορτούνα, για την 6η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι παίκτες του Kρίστιαν Στράιχ βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 42ο λεπτό μετά το γκολ του επιθετικού των γηπεδούχων, Ρόουβεν Χένινγκς. Ο Γάλλος Ζονατάν Σμιντ ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα (45΄) για την Φράιμπουργκ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια στο ημίχρονο.

Στο β΄ μέρος, η Φράιμπουργκ έψαχνε εναγωνίως το γκολ που θα της επέτρεπε να αναρριχηθεί στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με τις Λειψία, Γκλάντμπαχ, Λεβερκούζεν και Σάλκε και ένα βαθμό πίσω από την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Champions League, Μπάγερν Μονάχου.

Την απώλεια βαθμών στην “Merkur Spiel-Arena” απέτρεψε για τη Φράιμπουργκ ο Λούκα Βάλντσμιντ!

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.