Στις καθυστερήσεις βρήκε την λύτρωση η Σεβίλλη

Μπορεί να είχε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, ωστόσο έβγαλε αντίδραση και η Σεβίλλη πήρε την μεγάλη νίκη επί της Γρανάδα με 4-2.

Τα πράγματα για την ομάδα του Λοπετέγκι είχαν δυσκολέψει αρκετά μετά τα άσχημα αποτελέσματα του προηγούμενου μήνα, σε βαθμό που οι Ανδαλουσιάνοι να φτάσουν στο σημείο να κινδυνεύουν να μείνουν εκτός τετράδας.

Το “τρίποντο” επί της Γρανάδα ήρθε την κατάλληλη στιγμή και, πλέον, η Σεβίλλη θα περιμένει να μάθει τ΄ αποτελέσματα των υπόλοιπων διεκδικητών των “εισιτηρίων” στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της επόμενης περιόδου.

Οι φιλοξενούμενοι, που έκαναν μεγάλη προσπάθεια για να πάρουν τον ένα βαθμό στη μάχη που δίνουν για την αποφυγή του υποβιβασμού, προηγήθηκαν, βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά ισοφάρισαν στο 88΄ και προς στιγμή όλα έδειχναν ότι βρέθηκαν μία ανάσα από την επίτευξη του στόχου τους.

Ο Μιρ, όμως, ο οποίος είχε πάρει την θέση του Οκάμπος στο 69΄ “λύτρωσε” τους γηπεδούχους στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ την “χαριστική βολή” έδωσε ο Πάπου Γκόμες στο 90΄+10.