Τίποτα δεν σταματάει τη Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ τα βρήκε σκούρα στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας, αλλά τελικά επικράτησε με 2-1 και διατήρησε τη διαφορά στην Premier League από τη δεύτερη Λέστερ. Ο Μανέ άνοιξε το σκορ στο 49′, αλλά ο Ζαχά στο 82′ έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα. Τρία λεπτά αργότερα ο Φιρμίνο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Αρσεναλ γλίτωσε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων την ήττα από την ουραγό Σαουθάμπτον. Στο 8′ ο Ινγκς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά ισοφάρισε στο 18′ ο Λακαζέτ. Στο 71′, όμως, ο Γουόρντ-Πρόουζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο Λακαζέτ, όμως, με το 2ο προσωπικό του τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην Αρσεναλ. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και δέχτηκε μία κίτρινη κάρτα.