«Ξύπνησε» ο Ντόνσιτς στην 4η περίοδο και το Ντάλας νίκησε στο Μπρούκλιν μετά δύο ήττες

Με τον Λούκα Ντόνσιτς να «ξυπνάει» στην τέταρτη περίοδο, το Ντάλας κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στο Μπρούκλιν με 123-111 και να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο διαδοχικές ήττες. Ο Ντόνσιτς σημείωσε 15 πόντους σε αυτό το διάστημα και τελείωσε την αναμέτρηση με 31 πόντους (5/8 τρίποντα), 13 ριμπάουντ και 7 ασίστ για τους Μάβερικς, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τους τραυματίες Κρίσταπς Πορζίνγκις και Τιμ Χάρνταγουεϊ. Πολύ καλός ήταν και ο Σεθ Κάρι που πρόσθεσε 25 πόντους (5/5 τρίποντα) για τους νικητές.
Για το Μπρούκλιν ο Σπένσερ Ντίνγουιντι είχε 19 πόντους και ο Τζάναν Μούσα 14 πόντους.
Στην Ιντιάνα ο Μάικλ Πόρτερ Τζούνιορ έκανε ρεκόρ καριέρας με 25 πόντους (11/12 σουτ) και το Ντένβερ κατάφερε να φύγει με το «διπλό» με σκορ 124-116. Ο Νίκολα Γιόκιτς και ο Τζαμάλ Μάρεϊ πρόσθεσαν 22 πόντους έκαστος για τους Νάγκετς.
Σε ό,τι αφορά στους γηπεδούχους, ο Τζέρεμι Λαμ είχε 30 πόντους (5/5 τρίποντα), ο Μάιλς Τέρνερ 21 πόντους, ο Τι Τζέι Γουόρεν 20 πόντους και ο Ντομάντας Σαμπόνις 18 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ….

©Πηγή: amna.gr