Ήττα με ανατροπή για τους πρωταθλητές!

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε με 1-0 στο 36` με τον Καβάνι, όμως η Ρεν έκανε την ανατροπή και πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στους πρωταθλητές Γαλλίας.

Τα τέρματα των νικητών οι οποίοι είχαν κατοχή μπάλας μόλις 38% στον αγώνα, πέτυχαν οι Νιανγκ και Καστίγιο στο 44` και το 48` αντίστοιχα.

Με τη νίκη αυτή, η Ρεν ισοβαθμεί στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πινακα με Νις και Λιόν.

Στο μεταξυ, με τέρμα του Μπουανγκά στο 83ο λεπτό, η Σεντ Ετιέν γλύτωσε το εντός έδρας… στραβοπάτημα.

Οι «στεφανουά» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με την Μπρεστ στο Stade Geoffroy Guichard, διατήρησαν το αήττητο (4β.) και προσωρινά βρίσκονται στην πρώτη πεντάδα του γαλλικού πρωταθληματος. Ο Φουσουριέ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο σκόρερ της Μπρεστ, η οποία επίσης παρέμεινε αήττητη (δύο ισοπαλίες).

© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.