Άρσεναλ: Αυτή είναι ανατροπή

Σε επική ανατροπή έφτασε η Άρσεναλ επί της Γουλβς, την οποία νίκησε για δεύτερη φορά μέσα σε δύο εβδομάδες (στις 10/02 είχε επικρατήσει και στο Μολινό με 1-0) με 2-1 και παρέμεινε «ζωντανή» στη μάχη για την έξοδο στο Champions League.

Μέχρι το 82ο λεπτό οι «Λύκοι» είχαν το προβάδισμα στο σκορ με το τέρμα του Τσαν στο 10΄, αλλά οι «κανονιέρηδες» δεν το έβαλαν κάτω και στο β΄ μέρος έφτασαν στην ανατροπή.

Δώδεκα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο (πήρε την θέση του Μαρτινέλι), ο Νίκολας Πεπέ, ισοφάρισε για το συγκρότημα του Μικέλ Αρτέτα, ενώ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λακαζέτ «υπέγραψε» το μεγάλο «τρίποντο».

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των εξ αναβολής αναμετρήσεων της 13ης, της 18ης, της 19ης και 20ής αγωνιστικής της Premier League έχουν ως εξής:

Μπέρνλι-Τότεναμ           1-0