Επιστροφή και…. νίκη από το -19 για τους Μπακς

Την τρίτη σερί τους νίκη στο ΝΒΑ με σπουδαία ανατροπή πανηγύρισαν οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν των Σέλτικ με 117-113.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στις υποχρεώσεις των Μπακς μετά την περιπέτια που είχε με τον Κορονοϊό, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση με 36 πόντους.

Τα ελάφια έδειξαν από την αρχή πίσω στο σκορ, ενώ το ημίχρονο τους άφησε πίσω με 62-47 και με έντονο πονοκέφαλο για την συνέχεια.

Ωστόσο με τον Αντετοκούνμπο σε πολύ καλή ημέρα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 84-83, 3 λεπτα και 40 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Σέλτικ πήραν μια μικρή διαφορά, με τον Γιάννη να γράφει το 109-105 3:45΄΄ πριν από τη λήξη της αναμέτρησης.

Ο Κρις Μίντλετον με 2/2 βολές «έγραψε» το 116-113 για το Μιλγουόκι, ενώ ο “Giannis” «σφράγισε» την επικράτηση των Μπακς με μπλοκ στον Ρόμπερτ Ουίλιαμς.