Νίκησε στο τέλος η Αντβέρπ

Η Αντβέρπ κατάφερε στα τελευταία λεπτά να λυγίσει την αντίσταση της Σερένγκ και να πάρει τη νίκη με 2-1, για την 8η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Η εκ των αντιπάλων του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 58ο λεπτό με τον Μικταουτάτζε, αλλά στη συνέχεια πίεσε την αντίπαλη άμυνα και πήρε τη νίκη με τα γκολ των Φρέι (75′) και Γκέρκενς (88′).

Η Αντβέρπ αγωνίστηκε με τους: Μπουτέζ, Μπουτά, Αλμέιδα, Ντεσολέιγ (70′ Μπατάιγ), Ντε Λιτ, Βερστράτε, Ναϊγκολάν (61′ Γκέρκενς), Φίσερ (61′ Μπένσον), Μιγιόσι, Φρέι, Σαμάτα. Συνοπτικά στις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής στη βελγική Jupiler League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Σερκλ Μπριζ-Έουπεν           1-2
Οστάνδη-Μπέερσοτ             3-1
Μαλίν-Λέουβεν                2-0
Σεντ Ζιλουάζ-Ζούλτε Βάρεγκεμ 2-1
Σαρλερουά-Μπριζ              0-1
Σεντ Τρούϊντεν-Γκενκ         1-2
Αντβέρπ-Σερένγκ              2-1